KošarkaŠPANJOLSKA |

REAL MADRID ZAUSTAVIO ANTU TOMIĆA U BADALONI Joventut upisao prvi poraz u novoj sezoni

28. rujna 2020. - 01:46
Joventut - Real Madrid 64:87 u 3. kolu španjolskog prvenstva u sezoni 2020./21. (Ante Tomić šutira na koš Reala)
Ante Tomić je izgubio s Joventutom ogled protiv Real Madrida u praznoj olimpijskoj dvorani u Badaloni. Najtrofejniji španjolski klub bio je uvjerljiv. Pobjedom 87:64 i dalje je na stopostotnom učinku nakon 3. kola, dok je Joventut upisao prvi poraz.

Real je dominirao od početka do kraja utakmice. Odigrao je jedan savršen meč – ističe se na službenoj stranici španjolskog prvenstva. Ključna je bila, dodaje se, obrana Waltera Tavaresa nad našim Antom Tomićem, kao i raspoloženi Nico Laprovittola, koji je ubacio 22 koša te bio najbolji strijelac ne samo Real Madrida, već utakmice.

Real je nakon 5:2 vodstva Joventuta napravio 12:0, dobio prvu četvrtinu s 20:9, a već u 15. minuti je imao plus 20 (31:11)...

Tomić je za 15 minuta, koliko je proveo u igri protiv Reala, ubacio 8 koševa, pogodio 2 od 5 šuteva iz igre, te 4 od 6 slobodnih bacanja.

Joventut u srijedu, 30. rujna, dočekuje beogradski Partizan na startu Eurokupa. Potom je gost MoraBanc Andorre u 4. kolu domaćeg prvenstva. MoraBanc Androrra ima pobjedu i dva poraza.
24. travanj 2024 21:14