KošarkaŠPANJOLSKA |

NIŠTA OD JEDANAESTE POBJEDE TOMIĆA I EKIPE Valencia zaustavila Joventut u njegovoj dvorani, Dubrovčanin prvi strijelac

4. siječnja 2021. - 23:30
Ante Tomić je postigao 15 koševa, pogodio 7 od 12 šuteva iz igre, imao 5 skokova, 2 asistencije i 3 osvojene lopte, bio po valorizaciji prvo ime Joventuta, ali to nije pomoglo njegovom klubu da kod kuće ovog ponedjeljka pobijedi Valenciju.

Gosti su bili bolji s 91:80, te su oni, a ne Joventut, došli do jedanaeste pobjede u sedamnaestom nastupu ove sezone u španjoskom prvenstvu i šestog mjesta na tablici (Joventut je s 10/7 sad sedmi). Vodi u španjolskom prvenstvu Real Madrid sa 16/1, Barcelona i Tenerife su na diobi drugog mjesta sa 14/3, četvrta Baskonia ima 13/4, peti San Pablo Burgos 12/5...

Tomić je odlično počeo utakmicu protiv Valencije. U prvom poluvremenu je bio prvi strijelac utakmice s 10 koševa (nitko drugi nije imao dvoznamenkasti učinak u napadu, pa ni u redovima Valencije), te je Joventut još držao korak za Valencijom, ali u trećoj četvrtini gosti su odigrali odlično, otišli već tad na 20 i više razlike (71:50), te je bilo jasno tko će slaviti. Zbog toga je Dubrovčanin samu završnicu utakmice odgledao s klupe, ali unatoč tome nije ostao bez laskavog naslova prvog strijelca Joventuta (i utakmice). Tomiću i ekipi nije mogao zbog ozljede pomoći Pau Ribas

Joventut je i prije utakmice s Valencijom osigurao nastup na završnom turniru Kupa Kralja, koji se igra u Madridu (osam najboljih).
18. travanj 2024 16:09