OstaloNastupi plivača Šibenika

Vice Perica osvojio dvije brončane medalje na kadetskom prvenstvu Hrvatske

13. veljače 2017. - 13:21

U Dubrovniku je proteklog vikenda održano kadetsko prvenstvo Hrvatske u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji. Među 198 plivača i plivačica iz 30 klubova nastupilo je i osam članova Plivačkog kluba Šibenik.

To su Gabriela Roman, Dorotea Milić, Anamarija Vukičević, Rafaela Protega, Vice Perica, Filip Gligić, Toni Slavica i Luka Popović.

Na postolje se penjao samo Vice Perica, i to dva puta. On je osvojio brončane medalje na 200 prsno i 400 mješovito.

U ekipnom poretku muškarci su bili šesti, a djevojke osme.

Proteklog vikenda članovi PK "Šibenik" nastupili su i na mitingu iz sustava Grand prix Hrvatska u Rijeci. U seniorskoj kategoriji nastupili su Martina Skelin i Ana Burazer, u juniorskoj Stipe Bumber, Jerko Ćaleta, Martina Ševerdija i Marta Leković, te u mlađe juniorskoj Bruna Lokas, Marija Kardum, Niko Perica i Robert Vukičević.

Četiri medalje osvojio je Robert Vukičević. Zlatni je bio na 50 leptir, srebrni na 100 i 200 leptir te brončani na 50 slobodno.

24. travanj 2024 15:11