Mali nogomet"Potopljeni" u Brodu

Malonogometaši Crnice izgubili poslije velikog preokreta - porazu kumovali i "ljudi u crnom"

8. studenog 2017. - 12:04

Malonogometaši Crnice doživjeli su i drugi poraz u svojoj premijernoj prvoligaškoj sezoni. Nakon što su izgubili na prošlom gostovanju kod Dinama (6:1), Šibenčani su pognute glave napustili i parket u Slavonskom Brodu gdje ih je u zanimljivoj utakmici 5. kola I. Hrvatske malonogometne lige svladao domaći MNK Brod 035 (3:2).

Crnica je startala s Miškovićem na vratima te u polju sa Šamijom, Perišićem, Mijatom i Pavićem. Od samog početka Crnica je bila bolja i imala sjajne prigodne. Trebalo bi vremena da nabrojimo sve promašaje momčadi Robertina Jelovčića. Nakon 10 sjajnih minuta Crnice, poveo je Mnk Brod 035 preko Bundavice. Brođani su gol dali u igri s igračem vratarom, a tu su najopasniji jer vratar Milanović je pravi igrač u polju.

Ipak, već 40 sekundi nakon toga Crnica poravnava preko Nikole Pavića koji je sve sjajno uradio sam. U 14. minuti Brod opet kreće s Milanovićem kao igračem vratarom, no ovaj put im se to obilo o glavu. Milanović je sjajno prošao kroz sredinu opalio s deset metara, Mišković brani, a Perišić pogađa za vodstvo Crnice (1:2) s gola na gol.

Do kraja poluvremena Brod 035 je stiskao, a u toj igri Crnica je moga postići nekoliko pogodaka, ali na odmor se otišlo s rezultatom 1:2.

U drugom poluvremenu bila je to otvorena utakmica s obje strane. Domaćini su na sve načine pokušavali okrenuti rezultat. Nekoliko fantastičnih prigoda propustio je Brod 035, ali i Crnica je prijetila, a posebno izdvajamo gredu Vukovića. U 34. minuti igrač Broda 035 Barišić dobija drugu javnu opomenu tj. isključujuću i Crnica ima prigodu otići na 3:1.

Međutim, kao da je to iznenadilo Crnicu i Šibenčani umjesto da povise prednost sami sebi nanosu štetu. Na žalost, u tom razdoblju na scenu stupaju i ljudi u crnom. Šibenčani neće po dobrom pamtiti suce utakmice Tomića iz Đakova te Marinkovića iz Vinkovaca:

- Nevjerojatno je kakva je dva smiješna prekršaja svirao sudački par, a posebno se to odnosi na šesti prekršaj Perišića kojem su se i domaći fanatični gledatelji smijali- kazao nam je Ante Mijat, kapetan Crnice.

Naravno, sudački dar prihvaćaju brođani i vratar Milanović pogađa za 2:2 . Prvoligaški neiskusna Crnica u tim trenucima je pokleknula.

- Počela smo dobivati opomene, jer smo izgubili živce zbog iritantnih sudačkih odluka i rezime svega je pogodak sjajnog Mirkovića za 3:2 samo dvije minute prije kraja. Pokušali smo izjednačiti s igračem vratarom, ali nije to izgledalo kako smo htjeli. Prava šteta, jer Brod 035 je bio zreo za poraz.  U ovoj utakmici ne treba tražiti alibi u lošem suđenju, jer uvijek će grešaka biti kao što će biti i neposredne sudačke pomoći. Krivci za preokret smo mi sami, jer moramo shvatiti da igramo Prvu ligu u kojoj se i najmanja pogreška kažnjava i u kojoj nema mjesta alibi igri- rekao je Robertino Jelovčić, trener Crnice.

Poslije pet odigranih kola Crnica se nalazi na osmom mjestu na tablici s pet osvojenih bodova. U idućem kolu, u subotu u 19,30 sati Crnica na Baldekinu dočekuje Osijek Kelme.

MNK BROD 035 - MNK CRNICA Šibenik - 3:2 (1:2)
Strijelci: 1:0 Bundevica (11), 1:1 Pavić (12),  1:2 Perišić (14), 2:2 Milanović (36), 3:2 Mirković  (38)
MNK BROD 035: Milanović, Petrović, Mirković, Ruhek, Bundavica, Kovačević, Padrić, Ferić, Đerek, Barišić, Eror, Ćavar; trener: Ivica Ćorluka
MNK CRNICA: Mišković, Radaj, Žumberac, Škugor, Pavić, Mijat (kapetan), Vuković, Perišić, Šamija, Perić, Radić;
Trener: Robertino Jelovičić; Pomoćni trener: Andrija Bakula

24. travanj 2024 19:29