Funcuti zapjevali "Šampioni, šampioni": Ako se po jutru dan poznaje- navijači Šibenika i ove bi sezone mogli imati dosta razloga za slavlje

Zabok – Šibenik 72:81 (24:22, 14:18, 13:15, 21:26)
ZABOK- Gradska sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Nikola Perlić (Velika Gorica), Želimir Tresoglavić (Osijek) i Josip Mikulić (Osijek).
Zabok: Martinko, Marić (8), Kapusta (9), Kalpić, Vlaić (14), Črnjević (10), Ćutuk, Vučić (5), Tuđen, Vrlika (6), Jambrović (3), Smajlagić (17).
Šibenik: Radovčić (2), Šarić, Vitali (15), Gulin, Bašić (9), Bundović (20), Pandurić (7), Jelić, Mileković (16), Nakić (6), Klepo, Paić (6).

Uspješna je bila premijera "novog" Šibenika u HT Premijer ligi. "Narančasti" su razveselili svoje vjerne Funcute koji su ih došli bodriti i u Zagorje , pa se s tribina lijepe dvorane u Zaboku zaorili "Šampioni, šampioni". S druge strane, "pokisla" je pstala domaća navijačka skupina interesantnog imena Erotic front.

Premda je mladost glavna odlika ovosezonskog Šibenika, momčad trenera Vladimira Anzulovića većim dijelom utakmice izgledala je kao da ima stotine utakmica u nogama. Odoljeli su "narančasti" mnogim nedaćama. Jer, ni puno iskusnije momčadi vjerojatno ne bi "preživjele" loše ulaske u treću i četvrtu četvrtinu, kada su Šibenčani i po nekoliko minuta bili bez koša. Otrpjeli su gosti i čudan sudački kriterij, budući da je sudačka trojka fućkala prekršaje gotovo i na prijeki pogled "narančastih" košarkaša.

Nije dobro izgledalo za goste pet minuta prije kraja kada su domaći imali vodstvo 63:58. No, tada veliku seriju 15:1 rade Šibenčani i konačno prelamaju pitanje pobjednika. U tim ključnim trenucima, na parketu je bila najiskusnija moguća šibenska petorka (Pandurić, Bašić, Mileković, Vitali, Bundović).

Dakle, ako se po jutru dan poznaje- navijači Šibenika i ove bi sezone mogli imati dosta razloga za slavlje.

24. travanj 2024 13:46