KošarkaTreća sreća

Scott srušio "vukove"- Jolly nastavio pobjednički niz protiv Cibone: Šibenčani su crna mačka Zagrepčanima

15. ožujka 2017. - 21:19

Jolly JBS – Cibona 80:75 (10:21, 23:20, 20:18, 27:16)
ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 250. Suci: Josip Radojković (Split), Martin Vulić (Zadar), Leo Roglić (Split).
Joly JBS: Scott (29), Penn (9), Klepo, Došen (5), Markulin (6), Marić (4), Bilinovac (3), Papac (2), Perković, Novačić (10), Brkić (12).
Cibona: Reynolds (11), Uljarević, Šakić (12), Marinelli (2), Žorić (24), Ćorić, Bošnjak (2), Rozić (11), Sulejmanović, Slavica, Joksimović (6), Gospić (7).

Semafor:
0:7 – Loš je bio ulazak u utakmicu košarkaša Jollya. Pune tri minute bili su bez ubačaja. S druge strane, dva zicera je položio Žorić. I sva sreća za domaćine što je Žoriću pukla arkada u jednom duelu pa je morao na klupu. No, i njegova zamjena Gospić stavio je tricu. Post Šibenčana prekinuo je tricom Amerikanac Scott.

27:37- Zaprijetio je Jolly u nekoliko navrata, došao i na samo minus četiri. Ali, onda je malu školu košarke svima na parketu priredio Luka Žorić. Naučio je ih i kako se igra "pick", ali i kako se bori za svoju momčad, jer je vrlo često bio na parketu u borbi za loptu. "Žora" je već u prvom poluvremenu došao do brojke od 15 koševa, uz samo jedan promašaj iz igre.

38:41- Još na kraju druge četvrtine Jolly je našao dobar ritam. Ton igri domaćina davao je Mike Scott koji je zabio 15 koševa. Nastavili su kvalitetno Šibenčani i po izlasku iz svačionice. Opet je pogodio Scott, "ludu" tricu stavio je Marić i skoro je egal. Možda bi i bio da Brkić nije promašio zakucavanje.

46:46- Konačno je svoju prvu tricu pogodio šuter Bruno Markulin i Jolly je došao do prvo izjednaćenja na utakmici. Imao je Jolly i prije toga dva napada za poravnanje, no nisu ušli šutevi Bilinovca i Markulina.

53:59- Kada je "vukovima" zagustilo opet je odgovornost preuzeo Žorić. Na stranu gostiju otišle su i neke sporne odluke sudačke trojke, što je izazvalo brune reakcije s klupe Jollya.

65:64- Simultanku igra Jollyev playmaker Scott. Otkako je Cibona imala 64:58 tricom Rozića, Amerikanac je uzeo loptu u ruke i zabio sedam za redom- za prvo vodstvo Šibenčana na utakmici.

78:73- Uspjela je Cibona izjednačiti iz slobodnih bacanja Reynoldsa na 73:73. Međutim, u idućem napadu šut za tri poena uzeo je Markulin i pogodio. Cibona je promašila, a ulaz je rutinski realizirao Jollyev junak Scott. Pokušala je Cibona nešto u penal završnici, ali nije uspjela pomutiti slavlje Jollya.

25. travanj 2024 11:59